איך לנצל את האתר בצורה הטובה ביותר לטובתכם

מערכת ניהול הספקים MySeder נועדה לעזור לכל אחד ואחת מכם להתנהל בצורה פשוטה יותר וע"י כך לחסוך הרבה מאוד כסף וזמן.

אז מה צריך לעשות:

  1. נרשמים בקלות למערכת ומקבלים כרטיס אישי
  2. מתחילים לעבור בכל קטגוריה על כל תת קטגוריה ומתחילים לעשות סדר.
  3. בכל תת קטגוריה מבצעים "מכרז" או "חיסכון מיידי" ומקבלים הצעות לשיפור מצבכם הנוכחי.
  4. לאחר שבחרתם את הספק שהציע לכם את ההצעה המשתלמת ביותר, מלאו בכרטיס את כל הפרטים החשובים, תייצרו התראה על סיום מבצע או התחייבות וזהו :)
  5. לאחר שתסיימו לעבור על כל הספקים שלכם- תדעו כמה אתם משלמים ומה אתם מקבלים, תחסכו בתהליך הרבה מאוד כסף ושתסתיים ההתחייבות, אנחנו כבר נתריע לכם במייל.
בקיצור שימוש במערכת יגרום לכם לשלם פחות, להיות עם יותר זמן חופשי ותמיד להיות בשליטה על מה שיש לכם.

מאחורי המערכת עומדים צוות גדול של מומחים ואם יש לכם שאלות פשוט צרו קשר ותקבלו תשובות מהירות ומקצועיות.

בהצלחה


משכנתא- לא מה שחשבתם

במידה ויש לכם משכנתא או שאתם הולכים לקחת אחת, המאמר הקצר הבא יכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים!!.

כמה עובדות: רוב האנשים שלקחו משכנתא נמצאים במסלול ל-25 שנה, צמוד למדד בלוח סילוקין של שפיצר. בנוסף, כל מי שמשלם כבר כמה שנים טובות, כל חודש ממיטב כספו, מסתכל על קרן ההלוואה והיא, במצב הטוב, לא קטנה ובמצב "הנורמאלי" גדלה.

אז תנו לי להגיד לכם שזה לא נורמאלי לשלם חמש או עשר שנים, כל חודש, ולהיות חייב יותר ממה שלקחתם.

למה זה קורה: הבנקים השונים מעוניינים להרוויח כסף, את הכסף שלהם הם עושים כאשר אתם לוקחים משכנתא להרבה שנים, צמודה למדד, בלוח סילוקין של שפיצר והכי חשוב שוכחים ממנה.

לצורך הדוגמא- 

משכנתא א'- 500,000 ש"ח, 25 שנה, צמודה למדד(מדד עולה 2.5% בשנה), ריבית קבועה של 4%, לוח שפיצר. אחרי 25 שנה תחזירו לבנק 1,180,000 ש"ח

משכנתא ב'- 500,000 ש"ח, 10 שנה, צמודה למדד(מדד עולה 2.5% בשנה), ריבית קבועה של 4%, לוח שפיצר. אחרי 10 שנה תחזירו לבנק 709,118 ש"ח

סה"כ הפרש של 470,000 ש"ח!!!!!!!!!!!!!! 

בשביל לחסוך סכומים כאלה צריך פשוט לדעת מה לעשות ולהתייעץ עם מומחים בנושא.

במידה ויש לכם משכנתא בתנאים שציינו למעלה או שאתם עומדים לקחת משכנתא, היכנסו לפורטל המשכנתא של ישראל ותלמדו מה לעשות על מנת לחסוך מאות אלפי שקלים.

בברכה, צוות האתר. 


מעגל הקסמים הנורא

מכירים את הסיפור הבא - משפחה ממוצעת, מרוויחים בסדר, מינוס קטן בבנק. בשלב מסוים מתחילים לצרוך קצת יותר, מוציאים יותר ממה שמכניסים והמינוס גדל. בשלב הבא המינוס מגיע לאזור המסגרת ואז טלפון מהבנק "ראינו שאתם במינוס ורצינו להציע הלוואה. גם ככה אתם משלמים ריבית על המינוס ועל ההלוואה תשלמו פחות ריבית". כמובן שזה נראה הגיוני, לוקחים את ההלוואה ופתאום אין מינוס.קסם! נורא!!

זה נקרא מעגל הקסמים הנורא שבסופו המשפחה מוצאת את עצמה קורסת מנטל החובות.

אז מה עושים? קודם כל, זה שאתם קוראים את המאמר הזה באתר הזה אומר שאתם בדרך הנכונה ואתם מוכנים לקחת אחריות על החיים שלכם ושל בני המשפחה שלכם. דבר ראשון מבינים שככה אי אפשר להמשיך. דבר שני "עוצרים את הדימום" שנובע מכך שאין לנו ידע, כלים וכוח להתעסק עם כל נותני השרותים והספקים שלנו. אתם יכולים להיעזר במערכת הניהול של האתר על מנת לעשות זאת וכמו כן אתם מוזמנים להצטרף לסדנת "פשוט לחסוך כסף" שם תלמדו צעד אחרי צעד איך לעצור את הדימום. בשלב השלישי מתחילים לרשום את כל ההוצאות שלכם ומבינים לאן בדיוק הולך הכסף. 

בשורה התחתונה בשביל לצאת ממעגל הקסמים הנורא צריך לעבוד, צריך להקריב ושווה ללמוד בשביל לקצר תהליכים.

מי שמעוניין להצטרף לסדנא, שיגיד שהוא הגיע דרך אתר  My Seder ויקבל הנחה משמעותית.

בברכה, צוות האתר. מהי תחושת העושר או אפקט האושר

אפקט האושר הוא מונח כלכלי המעיד על תופעה של הוצאת כסף על צריכה כתוצאה מצפייה להכנסה עתידית או מעליית ערך נכסים כמו מניות או נדל"ן.

תחשבו על עצמכם ברגע שאתם מקבלים העלאת שכר, שוק המניות עולה בחדות ואתם מושקעים בו או שמדברים על עליית מחירי הנדל"ן באזור בו יש לכם דירה. בלי לשים לב אפקט העושר פוגע בכם ואתם רצים לצרוך. 

אפקט העושר מסוכן מאוד מכיוון שברוב המקרים האפקט כל כך חזק עד שאנשים צורכים הרבה יותר ממה שהם יכולים ואז שוב נכנסים לחריגה ולחיים במינוס על כל המשתמע מכך  ושאפקט האושר מגיע שוב, מעגל "הקסמים" נמשך- כניסת כסף--->צריכה מוגברת--->כניסה למינוס--->כניסה למצב לא בריא ולא נעים.

אנשים שמנסים לנטרל את תחושת העושר ולהכניס הכל לפרופורציות, בוודאי שמדובר בעליות בבורסה שיודעת גם לרדת, הם האנשים שמצליחים לחיות באיזון כלכלי ואף לחסוך כסף.

אז בפעם הבאה "שאפקט האושר" פוגע בכם שימו אליו טוב טוב לב ואל תתנו לו לנהל אתכם ותמשיכו להיות צרכנים חכמים...


בברכה, צוות האתר.


כוחה של תחרות בתחום הפיננסי

01.01.2012

שוק ההון, השוק הפיננסי, שוק הביטוח ודומיהם לא סתם נקראים שוק.

כל אחד ואחת מאיתנו יודעים שמגיעים לשוק זה לגיטימי להתמקח ולגיטימי לקחת את המחיר הטוב ביותר תמורת המוצר הטוב ביותר. אבל שמגיעים לתחום הפיננסי אנשים נוטים לחשוב שמדובר בדבר קדוש ומסובך. קדוש כי מדברים על הכסף שלנו ומסובך כי אין מה לעשות אנשי השוק הפכו אותו לכזה.

בניגוד לשוק רגיל שם ההתמקחות היא נקודתית ויכולה להוזיל עלויות באופן חד פעמי, התמקחות בנושאים פיננסים יכולים להביא לחיסכון עצום מכיוון שמדובר על חיסכון חודשי המתפרש על פני שנים רבות.

אז מה אנחנו יכולים לעשות?

 קודם כל להבין שאפשר להתמקח בכל מקום על כל דבר ומקסימום יגידו לנו לא. דבר שני מתקשרים לחברות ואו מקיימים מכרז ובוחרים את מי שנתנו את התנאים הטובים והמתאימים לנו ביותר.

 רצוי, בכל שלב להיעזר בבעל מקצוע בלתי תלוי שיבין את הצרכים האישיים שלכם ויעזור לכם לבחור את האלטרנטיבה הטובה ביותר בשבילכם ובני משפחתכם.

אתם יכולים ומוזמנים להיכנס לכאן ולערוך בקלות ובמהירות מכרז על הפיננסים שלכם, לקבל הצעות מגופים שונים ולקבל את השליטה בחזרה לידיים שלכם.

בהצלחה ובברכה, צוות האתרמסחר בבורסה

הדגש במסחר בבורסה הוא על המשוואה סיכון/סיכוי. ככל שהסיכוי להרוויח גדל כך גם גדל הסיכון להפסיד.

כאשר רוצים להתחיל ולפעול בבורסה חייבים להבין מספר דברים עיקריים:

אין ארוחות חינם - ואם מישהו מנסה למכור לכם כאלו תסרבו בנימוס.

הבורסה עובדת על ציפיות לעתיד - כל הידע והמידע על החברות קיים, כל המשקיעים כבר לקחו אותו בחשבון והמניות או אגרות החוב נסחרות על רקע ציפייה לעתיד.

חייבים להבין מה אנחנו קונים - במידה וקונים מנייה, נרצה לדעת מה החברה עושה? למי היא שייכת? האם צפויים שינויים (לטובה או לרעה) בקרוב? מה מכפיל הרווח שלה (או במילים אחרות, האם החברה זולה או יקרה)? מה הפוטנציאל להרוויח ומה הפוטנציאל להפסיד?האם החברה סחירה(האם אתם יכולים בכל יום לקבל את הכסף שלכם בחזרה) ועוד....

במידה וקונים אגרת חוב - חשוב להבין מאיפה לחברה יהיה כסף לשלם את הריבית והקופונים בהווה ובעתיד, האם ישנו סיכוי שלא יחזירו לנו את הכסף? מה מחזור המסחר הממוצע באיגרת החוב ?ועוד....

במידה וכבר החלטתם לסחור שווה לבדוק את עמלות המסחר אותן אתם משלמים מכיוון שמדובר בהרבה מאוד כסף לטווח הארוך.

בהצלחה ובברכה, צוות האתר
מה ההבדל בין ריבית נומינאלית לריאלית

הרבה מאוד אנשים לא מבינים את ההבדל בין שני המושגים הנ"ל וההבדל הוא משמעותי מאוד. 

כאשר אתם פותחים תוכנית חיסכון , או מפקידים כסף בבנק חשוב מאוד לשאול האם התשואה אותה מבטיחים לכם היא ריאלית או נומינלית ?

ההבדל בין התשואות הוא האינפלציה והנוסחה היא -  תשואה נומינאלית פחות אינפלציה שווה תשואה ריאלית.

ניתן דוגמה - אני הולך לבנק ושם אומרים לי שאני אקבל 2% תשואה על הכסף שלי כלומר על כל מאה ש"ח שאני אפקיד אני אקבל בסוף השנה 102 ש"ח. 

באותה שנה הייתה אינפלציה של 2% ולכן התשואה הריאלית שהשגתי על הכסף שלי היא 0%.

יעד האינפלציה של בנק ישראל עומד על כ 2%-3% בשנה ולכן כאשר מציעים לכם ריבית נומינאלית של 2%-3% זה אומר שבמקרה הטוב תשמרו על ערך הכסף שלא ישחק.

בברכה,צוות האתר


לפעמים רק צריך לדעת מה לשאול

 “The key to wisdom is knowing all the right questions.” - John Simone"

17.07.2011

הרבה פעמים אנחנו נתקלים בבעיה שאנחנו בכלל לא מודעים אליה והיא מה לשאול בכדי לקבל את כל מה שמגיע לנו. ישנם נותני שירות שבונים על כך שאנחנו לא מכירים את התחום שלהם ומנצלים את הבורות שלנו.

יש אתר ברשת שנקרא What To Ask שכל מטרתו היא לעזור לנו לשאול את השאלות הנכונות ועל ידי כך לקבל את כל מה שמגיע לנו. מה שיפה באתר הזה, מלבד הכלי המדהים של השאלות, הוא שכל אחד יכול להוסיף שאלות ונושאים ובדרך זו יווצר שם מאגר שאלות מדהים שיעזור לכולנו.

אז לפני שאתם עושים כל דבר כנסו לאתר תדפיסו לכם את השאלות וכמובן תוסיפו שאלות שלכם.

WhatToAsk.co.il

הפנסיה שלנו,מציאות או חלום?

תיקון 3  לחוק קופות הגמל שהוחל מינואר 2008 קבע כי כל הכספים שיופקדו החל מ 01.01.2008 במסגרת חיסכון פנסיוני (קרן פנסיה, קופ"ג, ביטוח מנהלים ) יימשכו כקצבה בגיל פרישה , לא עוד צבירה הונית בחיסכון הפנסיוני.

כוונת החקיקה שלכל עובד הפורש מעבודתו יהיה מקור כספי שיאפשר לו לחיות בכבוד.   עתה נבחן את הדברים:

כל הכספים שהופקדו קודם לתיקון 3 בקופ"ג לקצבה: כספי פנסיה תקציבית, או פנסיה אחרת , יהיו חלק מחיסכון זה שמטרתו שכל חוסך יצבור פנסיית מטרה של לפחות 3850 ש"ח צמוד למדד.

יש לציין כי התחשבנות תתבצע בפרישה ולא בגיל הכניסה, כלומר:הפנסיה שלנו מחושבת ע"פ מקדם שעומד כיום על כ 220 כשלגבי אישה הוא גבוה יותר.המקדם לחישוב הפנסיה נקבע ע"פ תוחלת החיים הממוצעת באוכלוסיה שע"פ מחקרים הוא  עולה על פני השנים.                                           הצבירה  בחיסון הפנסיוני נובעת מהפקדה לתגמולים ופיצויים: הפקדה לתגמולים כ 10% מהשכר(5% עובד,5% מעביד)וזאת עד תקרה של 32,050 ש"ח. והפקדה לפיצויים של 8.33% מהשכר,סה"כ הפקדה לחיסכון פנסיוני של כ 18.33%.

לדוגמא: חוסך שגיל הכניסה שלו 35 והשכר שלו 7000 ש"ח ,יצליח לצבור כ 825,000 ש"ח. אותו חוסך יקבל קצבה חודשית של 3750 ש"ח.(בהנחת תשואה של 3% ריאלי לשנה בהפקדה מלאה של תגמולים ופיצויים ובהנחת מקדם 220).

חוסך זה לא יצליח להגיע לפנסיית המטרה כפי שהוגדרה.

חוסך שיצבור סכום בו יהיה זכאי לקצבה חודשית גבוהה מהסכום שנקבע(3850 ש"ח) יוכל בפרישה לבחור באם למשוך את היתרה כקצבה חודשית או לבצע היוון קצבה ולמשוך את הכסף כהוני.

העיוות העיקרי שנוצר בעקבות תיקון 3 נוגע לכספי הפיצויים. למעשה החקיקה הביאה לכך שכספי פיצויים ייהפכו מפטורים ממס לכספים מסוג קצבה החייבים במס וזאת מבלי ליידע את הפורשים.

למעשה כל מי שישאיר את כספי הפיצויים שלו בקופ"ג לאחר שעזב את עבודתו ולאחר שנוכה מהם מס כחוק ולא משך אותם במעמד העזיבה שהיו נזילים,יהפוך את כספי הפיצויים ההוניים לקצבתיים החייבים במס פעם נוספת.

ומה מצפה לנו?

ברשות המיסים דנים בשנת המס 2011 לשנות את מודל הטבות המס בגין הפקדות לקופ"ג והפקדות לביטוחי חיים וא.כ.ע. נראה אילו גזרות חדשות מחכות לנו....

מאת: קרן בן יעקב ,בעלת רשיון משווק פנסיוני.

 
מהו מתכנן פיננסי:

הבעיה : התארכות תוחלת החיים.

העליה בתוחלת החיים ושיפור איכותם משאירים לנו זמן רב יותר לאחר פרישתנו מהעבודה. התגייסות המדע להארכת החיים ולמלחמה בתופעות הזיקנה רק מגבירה את הצורך בהיערכות פיננסית נכונה לתקופה זו בחיינו. עד איזה גיל ניתן לחיות? האם גיל הפרישה ידחה? וכיצד נוכל להיערך כלכלית לגיל השלישי המתארך?כמה עולה להיות חולה סיעודי בישראל?

הפיתרון:
מספק תיכנון פיננסי לניהול ההון המשפחתי והקניית הרגלים פיננסיים
אשר יסייעו לבני המשפחה לדורותיה להגשים את שאיפותיהם ולענות על צרכיהם בהווה ובעתיד.
התכנון הפיננסי מאפשר ראיה אחידה על כל הנכסים והמטרות :
הנכסים הפנסיונים(קרן פנסיה,ביטוח מנהלים,קו"פג,קרן השתלמות) נכסים פיננסים (כסף פנוי,חסכונות,נדלן)

התכנון מתבצע על ידי אדם בעל רשיון ליעוץ פנסיוני ורשיון ביעוץ השקעות ,עד היום קיבלנו יעוץ על ידי סוכן ביטוח
בתחום הפנסיוני או יועץ השקעות בתחום כסף פנוי להשקעה.
היועצים הנ"ל כל אחד בתחומו לא יכול לראות את התמונה הכוללת ולתת יעוץ על סך הנכסים.
לדוגמא:במידה ולפלוני יש סך צבירות של 1.2 מיליון ש"ח בנכסים פנסיונים ומובטחת לו פנסיה חודשית של 10,000 ש"ח בחודש בגיל פרישה אנו ניקח זאת בחשבון כאשר ננהל את הכסף הפנוי שלו .

ייעוץ הוליסטי מתמשך מאפשר הגעה ליעדים בטווח הקצר, הבינוני והארוך.


התכנון הפיננסי כולל ניתוח של הצרכים,תכנון יעדים ,התאמת המוצרים,בקרה וליווי.
המתכנן משמש כמלווה והנאמן הפיננסי של משפחתך, מלווה אותך בכל עת.


יניב לזרוביץ
מתכנן פיננסי אישי
052-3573571

 

לחסוך לילדכם- הסוד הוא להתחיל מוקדם

אנו כהורים, רוצים להעניק לילדנו את הטוב ביותר. טיול בר מצווה, פתיחת עסק, חתונה ורכישת דירה, הם רק חלק מהחלומות אותם נרצה לאפשר לילדנו להגשים (או אותם נרצה להגשים עבור ילדנו). על מנת להבטיח שנוכל לאפשר את כל אלה ועוד- צריך להתחיל לחסוך כבר היום.

פתיחת חיסכון בשלב מוקדם תאפשר לך להגיע אל הסכום הרצוי מבלי לשנות את הרגלי חייך וללא תלות בשינויים במצבך הכלכלי העתידי.  

אתם מוזמנים להכנס לאתר הבא ולחשב כמה אתם צריכים לחסוך בכל חודש על מנת להעניק לילדכם את כל מה שתרצו במשך חייו.

babyfinance.co.il